Ryhmänäyttely osa 5, 6 ja 7/8

Luumäki 01.08.2021

TULOKSET

Tulostettu 04.08.2021 22:13

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

buhund tuomari: Juta Haranen VIRO

ROP
Vaalebjønn's Tb Toivo, Tuija Jaakonsaari, Mikkeli
VSP
Ratsunummen Karma-Gaelle, Katja Lehtonen, Hamina
ROP veteraani
Vaalebjønn's Tb Toivo, Tuija Jaakonsaari, Mikkeli
SERT UROS
Ratsunummen Kurt-Morten, Mia Valtonen, Lappeenranta
SERT NARTTU
Ratsunummen Karma-Gaelle, Katja Lehtonen, Hamina

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Uramon Salon Sipe, Matti Putto, Eno
VSP
Uramon Salon Jami, Reijo Räsänen, Kulho
SERT UROS
Uramon Salon Jami, Reijo Räsänen, Kulho
SERT NARTTU
Harmaahaukun Kiia, Seppo Kattelus, Taavetti

islanninlammaskoira tuomari: Juta Haranen VIRO

ROP
Tuulenpuuskan Ros Emmasdottir, Jonna Savukari, Lappeenranta
VSP
Rosiri's Hreimur Ernirsson, Jonna Savukari, Lappeenranta
ROP veteraani
Tuulenpuuskan Ros Emmasdottir, Jonna Savukari, Lappeenranta
SERT UROS
Rosiri's Hreimur Ernirsson, Jonna Savukari, Lappeenranta
SERT NARTTU
Ginfaxi's Trissa Fjalladís, Tuula Heikkilä & Jarmo Heikkilä, Laukkoski

itäsiperianlaika tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Siltamiehen Chasta, Anna Enges & Titi Broman, Raikuu
VSP
Huntersheart Korpikuusen Kyynel, Anna Enges, Raikuu
ROP veteraani
Siltamiehen Chasta, Anna Enges & Titi Broman, Raikuu

jämtlanninpystykorva tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Kougstabackens Nova, Anna Paananen, Suonenjoki
VSP
Ärjänsalmen Otto, Jarkko Koivistoinen & Kimmo Koivistoinen, Rautalampi
SERT UROS
Ärjänsalmen Otto, Jarkko Koivistoinen & Kimmo Koivistoinen, Rautalampi
SERT NARTTU
Karahkan Ninni, Anna Paananen, Suonenjoki

karjalankarhukoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Kosselon Rosa, Timo Ripatti, Hurissalo
SERT NARTTU
Kosselon Rosa, Timo Ripatti, Hurissalo

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Juta Haranen VIRO

ROP
Wäliharjun Oona Ohdake, Arja Neuvonen, Järvenpää
ROP veteraani
Fennican Kirsikka, Satu Vuorinen & Sonja Vuorinen, Lahti
ROP kasvattaja
Wäliharjun, Kirsi Liikonen, Järvelä
SERT NARTTU
Wäliharjun Oona Ohdake, Arja Neuvonen, Järvenpää

pohjanpystykorva tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Punapippurin Myytinmurtaja, Minttu Valtanen & Tero Valtanen & Soile Torvinen, Tavastila

suomenlapinkoira tuomari: Hilkka Salohalla SUOMI

ROP
Täplätassu Nestori, Mari Matilainen, Kotka
VSP
Minni, Mimosa Adamsson, Tavastila
ROP veteraani
Dimolin Tuiskutyttö, Jenni Murto, Myllykoski
SERT UROS
Täplätassu Nestori, Mari Matilainen, Kotka
SERT NARTTU
Minni, Mimosa Adamsson, Tavastila

suomenpystykorva tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Korpikujan Vili Vilperi, Arto Sikiö, Virmutjoki
VSP
Rantsun Aava, Jani Koppanen, Rautalampi
SERT UROS
Korpikujan Vili Vilperi, Arto Sikiö, Virmutjoki
SERT NARTTU
Rantsun Aava, Jani Koppanen, Rautalampi